Araç Kiralama ile Düşen Maliyetler

En Güzel Yeşil Araba2

Filo araç kiralama bir araç satın almaya karar verdiğinizde, toplu nakit çıkışı yapmanız veya ihtiyacınız olan nakit için kredi kullanmanız gerekir. Masraflarınız bununla da bitmez. Satın aldığınız aracın

  • sigorta,
  • vergi,
  • bakım,
  • onarım,
  • lastik değişimi

gibi maliyetleri ek masraflar olarak karşınıza çıkar. Ayrıca, aracınızın ikinci el satış değerinin belirsizliği de sizin için bir risk unsuru olacaktır.Aracınızı uzun süreli kiralamanız halinde ise oluşacak toplam maliyet, yalnızca aracınızın aylık kiraları kadardır.Üstelik, hem aracınızın ikinci el değerinin belirsizliği riskinden korunmuş olur, hem de aracınızın satın alımından, ikinci el satışına kadarki tüm işlemlerini zahmetsizce yürütmüş olursunuz.

Filo araç kiralama kapsamında alacağınız uygun maliyetli ek hizmetleri de hesaba kattığınızda, uzun süreli araç kiralamak satın almaya kıyasladığınızda  sizin için daha avantajlı bir çözüm olacaktır. Araçların yenilenmesi sürecinde satış işlemleri ile ilgilenmez, ikinci el değer değişimi riskine karşı tam koruma sağlarsınız. Araç kiralamak bilançonuzun görünümüne olumlu katkı sağlar. Banka kredisi ile satın almadan farklı olarak, şirketiniz ödeme planında yer alan ve vadesi gelmemiş ileri tarihli kira bedelleri bilançonuzda mali borçlarınız altında yer almaz ve borçlanma kapasitenizi de olumsuz etkilemez.

Bunun dışında sizlere vereceğimiz hizmetin fiyatlandırılması aracın kiralanma süresine bağlıdır.Eğer uzun zamanlı bir filo arabakiralama düşünüyorsanız sizlere en uygun fiyatları sunmaktayız.
Müşterilerimize kiraya verdiğimiz tüm araçların oluşabilecek tüm kaza durumlarında ki oluşabilecek risklere karşı özel sigortaları yaptırılmış olup,tüm araçlarımız full kaskoludur.Araçlarımızı kiraya verdiğimiz zaman hem araç kiraya verenin hem de araç kiralayanın tüm haklarını koruyan sözleşme yapılarak her iki tarafın hakları korunmaktadır.Araç kiraya verildiği zaman araçta bulunması gereken tüm evraklar müşteriye anlatılarak teslim edilmektedir.

Araç Kiralama Avantajlarından Faydalanın

Günümüz sektöründe artık araba almak şirketler açısından maliyetli oluyor.Otomobilin amortismanları olsun, bakımları olsun, hepsi   birleşince çok maliyetli oluyor.Rent a car firmaları  bu açıdan şirketlerin isteklerine yetişiyor. Bunun yanı sıra ikinci el satışından sağladığı bedeli nemaya koyarak faiz geliri ile kira bedellerini zorlanmadan ödeyebilir. Filo  araba kiralama  bu gibi işlerde şirket sermayesinde  toplu bir para çıkışı olmaz ve  bu kazancını başka yatırımlar için de kullanabilir. Kiralama bedeli için aylık faturalar kesilebilir.

Muhasebe otomobiller ile ilgili yüzlerce fatura  ile uğraşmaz.Muhasebeye zaman açısından ciddi olanaklar yaratır. Benzin faturalarının %100’ünün gider olarak kaydedilmesi  vergi avantajları yaratır. Firma bünyesinde yer alan otomobillerin sadece %45 yada 50’si kadar gider olarak düşebilir. Otomobillerin satın alınması sırasındaki, plaka ve tescil işlemleri vekaletname hazırlanması gibi zahmetli işlemlerle uğraşılmaması zaman tasarrufu yaratır. Filo araç kiralama lastik değişimi ücretsiz olarak yapılır.Özellikle çok sayıda araç filosu olan firmalar lastik değişimi için yüklü bedeller ödemek zorunda kalmazlar.

Özellikle aracın çalınması, kaza yapması  halinde yerine muadil başka bir otomobil tahsis edilir. Böylece firmaların iş devamlılığının sürdürülmesi sağlanır. Ayrıca şirketler bu tür beklenmedik durumlar için ekstra araç almak zorunda kalmayacaklarından dolayı; ayrı bir maliyet avantajı yaratır Otomobilin satın alınması durumunda, ortalama 2-4 yıl sonra aracın  ömrü zaten dolmuş olacaktır. Bu süreden ortalama 1-2 yıl sonra otomobiller genellikle satılmaktadır.Firmalar otomobil satış bedeli üzerinden ciddi oranda kar elde etmiş gibi gözüktüğünden, olmayan bu karın bir de vergisini ödemek zorunda kalmaktadırlar. Oysaki, filo araba kiralama bu tür kayıplar söz konusu olmamaktadır.

Filoaraç  kiralama ödemeler, azalan, artan bakiye şeklinde ya da ara ödemeli şeklinde yapılabilir. Bu da Otomobil kiralayan şirketlere daha esnek ödeme imkanı yaratmaktadır. Ayrıca yıl sonlarında, azalan bakiye ile ödeme imkanı olması, filo araç kiralayan firmalara vergi avantajları yaratır.

Yeni Model Araç Kiralama İmkanı

Filo araç kirama dönemi bitiminde; müşterinin istekleri doğrultusunda araçlar değerlendirmeye alınır veya yeni modelleri ile değiştirilebilir. Araçların satın alınması sırasında; ortaya çıkan finansman zarar yerine,eldeki finansmanın üretime aktarılması söz konusudur.Üretimin arttırılması  karlılığın yükselmesini sağlayacaktır.Bu yönü ile filo kiralama, firmalara bir bakıma finansman destekte sağlamaktadır. Aracınızın bakımlarını yapıyor,sizin bunun için zaman kaybı veya personel sıkıntısı yaşayamıyorsunuz.Sermayenizi kendi iş alanınızda kullanarak büyümenizi kolaylaştırıyor yada kredilerinizi doldurmuş olmuyorsunuz